ALPARSLAN LiSESi MEZUNLARI FORUMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ALPARSLAN LiSESi MEZUNLARI FORUMU

ALPaRSLaN LiSeSi MeZuNLaRı AiLeSİ

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Pardus 2007 Beta 2 Duyuruldu

YazarMesaj
ferhat
Administrator
Administrator
ferhat

Rap Puanı : 926

Pardus 2007 Beta 2 Duyuruldu Empty
MesajKonu: Pardus 2007 Beta 2 Duyuruldu   Pardus 2007 Beta 2 Duyuruldu Icon_minitimeSalı Mayıs 26, 2009 4:01 am

Türkiye'nin "Ulusal Dağıtım" ı Pardus'ta Sait Faik kod adlı son beta sürümü duyuruldu.Bu son beta sürümü ile 200 kadar hata düzeltildi.

Pardus 2007'de Değişenler

Küçük paketler, hızlı güncelleme // Pardus paket yöneticisi PiSi’de yapılan geliştirmelerle yazılımlar artık çok daha az yer kaplayıp, internet üzerinden çok daha hızlı indirilebiliyorlar...

Paket yöneticisi // PiSi’nin kullanışlı ve sevimli grafik arayüzü kullanılarak yazılımların güncelleme ve kurulum süreçleri de büyük ölçüde kolaylaştı.....

Hızlı açılış // Pardus yapılandırma çerçevesi ÇOMAR kullanılarak geliştirilen açılış sistemi sayesinde diğer işletim sistemlerine göre çok daha hızlı açılıyor....

Hata düzeltmeleri // Bir önceki beta sürümü "ATA"ya göre, 200'e yakın hata düzeltmesi...

Diğer iyileştirmeler // USB belleklerden başlatılabilme, çok dilli kurulum desteği (Türkçe, İngilizce, Almanca, Hollandaca), Tulliana simge setine eklenen yeni semboller, ...

Ve değişmeyenler

Pardus, her zaman olduğu gibi tüm masaüstünde Türkçe yazım denetimi, internet araçları, ofis yazılımları, çokluortam (resim, müzik, video vb) oynatıcıları, oyunlar ve sayısız yazılım ile kullanıcılarının tüm gereksinimlerini karşılayacak tek bir CD olarak geliyor...
arkred">

ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/kurulan/eskiler/2007-RC/

Pardus 2007 Beta 2 Duyuruldu
1 sayfadaki 1 sayfası